سایت ساجد

WWW.SAJED.IR

هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی از صفحات تاریخ معاصركشورمان است. بی‌شك آیندگان نیز در سال‌های آتی افتخار خواهندكرد كه زمانی در گذشته تاریخ این مرز و بوم كسانی بودند كه با كمترین امكانات در مقابل متجاوزانی ایستادند كه در صدد بودند جدا از تصرف خاك كشورشان، هویت اسلامی آن‌ها را نیز لگدمال كنند. اما مقاومت و ایثارگری‌های ملت بزرگ ایران نه تنها دشمنان را در رسیدن به رؤیاهای پوشالی‌شان ناكام گذاشت، بلكه درسی به آن‌ها داد كه تا قرن‌های متمادی به فكر تجاوز به چنین كشوری نباشند. یكی از عوامل مؤثر در انتقال سینه به سینه فرهنگ دفاع مقدس و فداكاری رزمندگان اسلام، بیان تاریخ و واقعیات جنگ به زبان و ابزار روز است. تا زمانی كه به ابزار روز مجهز نباشیم ‌نخواهیم توانست در نیل به اهداف خود در عرصه فرهنگ دفاع مقدس موفق باشیم.

در همین راستا در هفته دفاع مقدس سال 84 بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اقدام به راه‌اندازی سایت جامع دفاع مقدس (ساجد) نمود.

این سایت از بدو تأسیس تا ماه‌های اخیر نتوانست فعالیت خاصی در عرصه اطلاع‌رسانی دفاع مقدس انجام دهد. لیكن طی ماه‌های اخیر با تغییرات صورت گرفته در طراحی، مدیریت و محتوای آن بازدیدكنندگان از این سایت به طرز معناداری افزایش پیدا كرده است.

سایت ساجد كه در آستانه هفته دفاع مقدس و بیست و هفتمین سالگرد دفاع مقدس با تغییرات جدید خود، از بخش‌ها و لینك‌های گوناگون تشكیل شده است.

از جمله لینك‌های تشكیل دهنده این سایت می‌توان به مواردی چون: اخبار، مقالات، كتابخانه، آلبوم تصویر، كارت‌پستال الكترونیك، دفتر یادبود و... اشاره كرد.

امكان نظرسنجی، عضویت در خبرنامه ساجد، عضویت درسایت، از جمله امكانات جانبی ارائه شده در سایت جامع دفاع مقدس (ساجد) می‌باشد.

گفتنی است بایگانی تصاویر این سایت تشكیل شده و از حجم وسیعی از عكس‌های دوران دفاع مقدس مربوط به عكاسان مختلف می‌باشد كه قابلیت ارسال به صورت پست الكترونیكی برای سایرین را نیز دارا می‌باشد.

علاقمندان جهت بازدید از سایت و استفاده از امكانات آن می‌توانند به آدرس: WWW.SAJED.IR مراجعه نمایند. 

نوشته شده توسط روزبه قمصری در شنبه ۱۵ دی۱۳۸۶ ساعت ۱۷:۵۳ بعد از ظهر موضوع معرفی سایت ها | لینک ثابت